CF30/10 30 kg CO2 sammutin B on tehokas ja luotettava sammutin, suunniteltu erityisesti B-luokan palojen, kuten öljy- ja rasvapalojen, sammuttamiseen. Tämä sammutin käyttää hiilidioksidia (CO2) sammutusaineenaan, mikä tekee siitä erityisen sopivan sähkö- ja elektroniikkalaitteiden sammutukseen, koska CO2 ei jätä jäämiä eikä vahingoita herkkiä laitteita.
Tämä 30 kg:n sammutin tarjoaa suurta sammutuskapasiteettia ja soveltuu hyvin keskisuuriin tiloihin, kuten teollisuushalleihin, laboratorioihin tai varastotiloihin. Sen painava ja vankka rakenne takaa sen vakauden käytön aikana, ja se on varustettu helppokäyttöisellä laukaisumekanismilla.
CF30/10 30 kg CO2 sammutin B täyttää korkeimmat turvallisuusstandardit ja on hyväksytty erilaisten viranomaisten toimesta. Sillä varustettuna voit luottaa siihen, että olet valmistautunut tehokkaasti mahdolliseen B-luokan palotilanteeseen. Sammuttimen käyttöohjeet ja huoltotiedot on suositeltavaa pitää aina saatavilla varmistaaksesi sen oikeanlaisen käytön ja kunnossapidon.


Esiliina elintarvikealalle
ABENA kuitukangasmyssy lipalla L valkoinen 100kpl
Kannettava VOC-kaasujen ilmaisin
Cederroth Silmänhuuhtelupullo taskukoko
FFP2 Hengityssuojain, venttiilitön
226-LT Litiumiakkujen säilytyskaapin latauskisko 10 paikkaa
Abena Hampurilaispaperi 30x40cm 500kpl
Monikaasumittari pellistorilla Senko MGT P
Senko SGT kertakäyttöinen rikkivetymittari
Senko SGT kertakäyttöinen typpidioksidimittari
Suu-nenäsuoja Suavel Protec Type II,sin.
Ajoneuvoteline 12 kg sammuttimelle, metalli
CGS kaappi 6kg sammuttimelle, EC6SW 
