Hitsausmaski SR 592 on kehitetty suojaksi kaarihitsaukseen, MIG-, MAG- ja TIG-hitsaukseen sekä plasmaleikkaukseen.
Maski suojaa hitsaajan silmiä, päätä ja kaulaa valokaaren säteilyltä, ympärillä olevilta säteilylähteiltä ja hitsausroiskeilta.
Hitsausmaski SR 592 ja akkukäyttöiset puhallinlaitteet SR 500 ja SR 700 sekä hyväksytyt suodattimet kuuluvat Sundströmin puhallinavusteiseen hengityksensuojausjärjestelmään.
Hitsausmaskiin valitaan sopiva hitsauslasi, ja maski liitetään hengitysletkun kautta akkukäyttöiseen puhaltimeen.
Maskiin puhallettava suodatettu ilma muodostaa ylipaineen, joka suojaa käyttäjää ympärillä olevalta epäpuhtaalta ilmalta.
Laitteistoa voi käyttää suodatinsuojainten vaihtoehtona kaikissa tilanteissa, joissa niitä suositellaan.
Se tarjoaa hyvän ratkaisun erityisesti raskaissa, kuumissa tai pitkäkestoisissa työtehtävissä.
- Suojaa silmiä ja hengitysteitä.
- Tuloilma estää visiirin huurtumisen
- Säädettävä pääpanta.
- Säädettävä kasvotiiviste.
- Vaihdettava joustava hengitysilmaletku.
- Hitsauslasi ja korjauslinssit lisävarusteina.
- Hitsaushuppu lisävarusteena.
- Testattu ja hyväksytty suojaukseen suurella nopeudella liikkuvia hiukkasia vastaan, 45 m/s.


Beurer BF950 Diagnostiikkavaaka, musta
GASTRO take away rasia bagassi 223x201x77mm 1-os. valkoinen 50kpl
Yhdistelmäsuodatin A1P R SL CleanAIR AerGO 2kpl
Beurer GS215 Relax lasivaaka
Beurer BG51XXL Diagnostiikkavaaka
Sundström SR 580 sisäosa kypärään 