Bollé Swift suojalasit 10 kpl – Kirkas, Smoke tai Copper
Bollé Swift suojalasit ovat erittäin kevyet ja mukavat työsuojalasit ammattikäyttöön, työmaille, teollisuuteen ja varastoihin. Kolmesta linssivaihtoehdosta voidaan valita työympäristöön sopiva suojaus: Kirkas tarjoaa luonnollisen värintoiston ja hyvän näkyvyyden sisätiloissa, Smoke vähentää voimakasta häikäisyä kirkkaissa ulko-olosuhteissa ja Copper parantaa kontrastia vaihtelevassa valaistuksessa.
Kaikissa Bollé Swift -suojalaseissa on laadukas polykarbonaattilinssi sekä PLATINUM Lite -pinnoite, joka auttaa ehkäisemään linssien huurtumista ja naarmuuntumista. Ohuet, joustavat ja muotoillut sangat tekevät laseista miellyttävät pitkäaikaiseen käyttöön ja soveltuvat hyvin myös kuulonsuojainten kanssa käytettäviksi.
Erittäin kaareva rakenne tarjoaa laajan näkökentän ja hyvän sivusuojauksen ilman raskasta kehystä. Lasien paino on vain noin 27 grammaa. Swift-mallissa käytetään kierrätettyä polykarbonaattia, ja metalliton monomateriaalirakenne helpottaa tuotteen kierrätystä.
Bollé Swift suojalasit täyttävät EN ISO 16321-1 -standardin vaatimukset. Linssikohtaiset merkinnät ja valonläpäisy vaihtelevat valitun Kirkas-, Smoke- tai Copper-muunnelman mukaan. Yksi pakkaus sisältää 10 paria suojalaseja, joten tuote sopii erityisen hyvin yrityksille, työmaille ja henkilöstön yhteiseen suojainhankintaan.
Ominaisuudet
- 10 parin pakkaus ammatti- ja yrityskäyttöön
- Linssivaihtoehdot: Kirkas, Smoke ja Copper
- Kirkas linssi luonnolliseen värintoistoon ja sisäkäyttöön
- Smoke-linssi kirkkaisiin ulko-olosuhteisiin ja häikäisyn vähentämiseen
- Copper-linssi vaihtelevaan valaistukseen ja kontrastin parantamiseen
- PLATINUM Lite -pinnoite auttaa ehkäisemään huurtumista
- Pinnoite parantaa linssin naarmuuntumiskestävyyttä
- Polykarbonaattilinssi
- Erittäin kevyt rakenne, paino noin 27 g
- Ohuet ja joustavat sangat
- Soveltuvat hyvin käytettäviksi kuulonsuojainten kanssa
- Karhennetut ja muotoillut sanganpäät parantavat istuvuutta
- Erittäin kaareva rakenne ja laaja näkökenttä
- Metalliton monomateriaalirakenne
- Sisältää kierrätettyä polykarbonaattia
- Kirkas linssi: näkyvän valon läpäisy noin 92 %
- Smoke-linssi: näkyvän valon läpäisy noin 13 %
- Copper-linssi: näkyvän valon läpäisy noin 64 %
Sertifikaatit & standardit
- EN ISO 16321-1 – silmien ja kasvojen suojaimet ammattikäyttöön
- CE-merkintä
- UKCA-merkintä valmistajan dokumentaation mukaisesti
- Kirkas linssi: UL1.2 CT 1
- Smoke-linssi: GL3 CT 1
- Copper-linssi: GL1 CT 1
- Linssimerkintä ja suodatusluokka määräytyvät valitun linssivärin mukaan
FAQ
Mitä eroa Bollé Swift Kirkas-, Smoke- ja Copper-linsseillä on?
Kirkas linssi soveltuu erityisesti sisätiloihin ja ympäristöihin, joissa halutaan mahdollisimman luonnollinen näkyvyys. Smoke vähentää voimakasta auringonvaloa ja häikäisyä ulkotöissä. Copper sopii vaihtelevaan valaistukseen, sillä se vähentää häikäisyä ja parantaa kontrastia.
Voiko Bollé Swift -suojalaseja käyttää kuulonsuojainten kanssa?
Kyllä. Swift-mallin sangat ovat ohuet ja joustavat, joten ne sopivat hyvin kupumallisten kuulonsuojainten alle ja vähentävät paksujen sankojen aiheuttamaa painetta.
Ovatko kaikki Bollé Swift -linssivärit saman standardin mukaisia?
Kaikki kolme vaihtoehtoa täyttävät EN ISO 16321-1 -standardin vaatimukset. Linssien suodatus- ja merkintätiedot kuitenkin eroavat toisistaan: Kirkas on UL1.2, Smoke GL3 ja Copper GL1.






