Hionta- ja hitsausvisiirillä varustettu suojakypärä integroidulla ilmanvirtausjärjestelmällä tarjoaa kattavan suojauksen päälle, hengitysteille, silmille ja kuulolle vaativissa käyttöympäristöissä.
- Käyttöalueet: Soveltuu raskasteollisuuteen, kun suoritetaan valmistelevaa työtä: kiinnitys, asennus- ja muutostyöt tai hitsauksen jälkeen välittömästi tehtäviin pintakäsittelyihin: hionta, puhdistus, jne. Soveltuu myös auto-, laivanrakennus- ja rakennusteollisuuteen.
Yhteensopiva automaattisesti tummuvien suodattimien tai passiivisten suodattimien kanssa, joiden mitat ovat 110 × 90 mm. Laadukas visiiri huurtumista estävällä / naarmuuntumattomalla pinnoitteella takaa erinomaisen näkökentän ja paremman kestävyyden. Helposti vaihdettava DIN4- tai DIN5-visiiri laajentaa järjestelmän täydelliseksi suojaksi tehokkaaseen plasma- tai happileikkaukseen. Tuote soveltuu vaativimpiin hitsaustehtäviin mukaan lukien hitsausvalmistelut (asemointi, kiinnitys) ja muut pintakäsittelyt (hionta, puhdistus, kiillotus).
Hitsauskasetti tilattava erikseen.
Esim.Peltorin kuulonsuojaimet menee tähän ilman adapteria!


Hitsauskasetti CleanAIR AerTEC X110 TC 405110 